Cel istnienia strony

Internet pełen jest stron omawiających właściwości prozdrowotne produktów spożywczych. A każdy z nich ma zapobiegać nowotworom, pomagać schudnąć, poprawiać samopoczucie i działać jeszcze inne cuda. Więc czemu jeszcze jedna strona na ten temat?

Autorzy witryn chwalących suplementy i zdrową żywność często powołują się na "badania przeprowadzone przez naukowców". Problem w tym, że praktycznie nie zdarza się, aby zostały podane konkretne źródła prezentowanych rewelacji, a sama informacja jest kopiowana z innych witryn. Proces ten ma miejsce wielokrotnie, a oczywistym efektem tego głuchego telefonu jest przyrastający szum informacyjny, który przesłania prawdziwy przekaz.

Sami autorzy często nie wykazują nawet elementarnego sceptycyzmu do prezentowanych treści. Pomijam tutaj sytuację, w której robią to celowo, bo czerpią zyski ze sprzedaży danych produktów.

Stąd pomysł na tego bloga, na którym będę starał się weryfikować, w miarę możliwości u źródeł, na ile podane na innych witrynach informacje o suplementach i środkach spożywczych są prawdziwe. Mam nadzieję, że dzięki temu Ty również zyskasz dostęp do informacji żywieniowej, chociaż trochę bardziej wiarygodnej, która faktycznie będzie odwoływała się do publikowanych badań naukowych. W końcu chodzi o nasze zdrowie.

Dokładam starań do tego, aby zamieszczane wpisy były zgodne z prawdą oraz aktualną wiedzą. Jeśli jednak zauważysz jakiś błąd lub nieścisłość, śmiało napisz o tym w komentarzu, najlepiej z podaniem konkretnego źródła. Na pewno to sprawdzę i w razie potrzeby dokonam korekty.